Plac Hallera czekają zmiany

Warszawa

GooglePlac Hallera czekają zmiany

Nową odsłonę tego popularnego praskiego miejsca zaplanują mieszkańcy wspólnie z architektami.

"Monumentalne założenie urbanistyczne placu Gen. J. Hallera do dziś zaskakuje skalą, rozmachem, a także rozległością przestrzeni publicznej. Ta przestrzeń, choć o wielkim potencjale, wydaje się dziś nieco zaniedbana i zapomniana" – przypominają miejscy urzędnicy.

Spotkania z mieszkańcami

Teraz ma to się zmienić. Plac czekają zmiany, a urzędnicy rozpoczynają konsultacje społeczne z mieszkańcami. Urzędnicy chcą się dowiedzieć, jak tę przestrzeń widzą warszawiacy.

Oficjalnym rozpoczęciem będzie debata otwierająca, która rozpocznie się o godzinie 18.00 w czwartek 20 października w Centrum Wielokulturowym przy Jagiellońskiej 54.

Same konsultacje są podzielone na dwa etapy. Najpierw zebrane zostaną od mieszkańców opinie o obecnym stanie placu. A swoje pomysły będzie można przekazać w jednym z tych punktów: - 22 października (sobota), godz. 11.00-14.00 przy fontannie na pl. Hallera - 23 października (niedziela), godz. 11.00-14.00 na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Ratuszowej - 27 października (czwartek), godz. 14.30-17.30 koło przychodni, przy ul. Dąbrowszczaków 5A

"Dodatkowo w sobotę 22.10 będzie można wziąć udział w spacerze, który poprowadzi Maciej Czeredys – architekt, urbanista, współautor MPZP dla tego obszaru. Celem spaceru będzie przypomnienie historii Placu, a także zastanowienie się nad tym co z pierwotnych założeń osiedla wymaga specjalnej ochrony" – podaje urząd dzielnicy.

Będzie makieta

W sobotę 5 listopada mieszkańcy razem z architektami z Pracowni Jaz Plus stworzą na warsztacie pierwszy plan zmian na placu

Później będzie można jeszcze konsultować gotową makietę przedstawiającą propozycje zmian na placu przygotowane przez architektów na podstawie warsztatu projektowego.

"Dla osób, które nie są w stanie pojawić się na żadnym z wydarzeń, przewidziane są inne sposoby przekazywania opinii – poprzez wiadomość na adres konsultacje.ppn@um.warszawa.pl lub pisemnie w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ przy ul. Kłopotowskiego 15" – informują prascy urzędnicy.

Zobacz film o Pradze dla średnio początkujących:

Praga dla średnio początkujących
Urząd Miasta

ran/sk