Plac dla wybitnego piłkarza na terenie dawnej zajezdni

Warszawa

| Eurosportfot. Budimex

Kibice Polonii nie ustają w poszukiwaniach godnego miejsca do upamiętnienia Władysława Szczepaniaka, legendarnego piłkarza Czarnych Koszul. Nie udało się przekonać urzędników do zmiany nazwy ulicy Międzyparkowej, więc fani wzięli na celownik plac, który ma powstać przy ul. Inflanckiej.

- Byliśmy na spotkaniu z ekspertami z zespołu ds. nazewnictwa ulic w mieście. Uznali, że nazwa ul. Międzyparkowa to nazwa historyczna - relacjonuje Jacek Kamiński z fundacji Polonia 2011. - Jest jednak zgoda, co do tego, że Władysław Szczepaniak powinien być upamiętniony - dodaje.

Blisko stadionu

W ubiegłym roku klub obchodził setną rocznicę urodzin Szczepaniak. Legendarny piłkarz przez lata stanowił trzon drużyny Czarnych Koszul, grał w reprezentacji Polski, a całe swoje życie był związany z Warszawą.

Dlatego kibice nie ustają w poszukiwaniach innego miejsca w stolicy dla Szczepaniaka. Daleko i długo szukać nie musieli. - Zaproponowaliśmy plac miejski przy osiedlu, które powstaje na terenie dawnej zajezdni autobusowej Inflancka. Jest blisko stadionu i ulicy Międzyparkowej - mówi Kamiński. Chodzi o apartamenty Murano, które całe mają być gotowe w połowie 2012 r.

Pismo w sprawie nazwania nowego placu już trafiło do eksperckiego zespołu. Wniosek będzie przeanalizowany, później trafi do Rady Warszawy. To stołeczni samorządowcy podejmują ostateczną decyzję. Kibice liczą, że stanie się to jeszcze w tym roku - w setną rocznicę powstania stołecznej Polonii.

ran