Plac dla legendarnego piłkarza

Warszawa

| Eurosportfot

Rosną szansę na upamiętnienie piłkarskiej legendy Czarnych Koszul - Władysława Szczepaniaka. Pomysł nazwania jego imieniem placu na powstającym osiedlu przy ul. Inflanckiej poparli eksperci i radni miejscy.

- Poparliśmy projekt jednogłośnie. Wcześniej został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół Nazewnictwa Miejskiego - mówi Adam Cieciura, wiceprzewodniczący podkomisji ds. nazewnictwa. - Teraz wniosek musi jeszcze zostać przegłosowany przez Radę Warszawy, ale to powinna być już tylko formalność - dodaje.

Związany z Warszawą

Na ostateczną decyzję z niecierpliwością czekają fani stołecznej Polonii. To fundacja Polonia 2011 zaproponowała, żeby imieniem Szczepaniaka nazwać plac przy Inflanckiej, w miejscu dawnej zajezdni autobusowej. - Nowy plac miejski powstaje w bliskim sąsiedztwie stadionu Polonii Warszawa, którego piłkarzem pozostawał przez cały okres swej kariery Władysław Szczepaniak – zaznaczają pomysłodawcy.

Poszukiwania miejsca godnego i odpowiedniego dla Szczepaniaka trwały od dłuższego czasu. Wcześniej kibice zaproponowali zmianę nazwy ul. Międzyparkowej na imię swojego idola. Ten pomysł nie spotkał się z aprobatą radnych. Uznali, że Międzyparkowa jest nazwą historyczną.

Rok temu minęła setna rocznica urodzin Władysława Szczepaniaka. Piłkarz przez całe życie był związany z Warszawą.

Czytaj też: "Szczepaniak, Szczepaniak, tyś warszawski cwaniak"

ran