PKP Stadion: śluzy zatrzymają potok kibiców

Warszawa

Rafał Guz | PAPZTM wprowadza zmiany w dniu meczu

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany na kolei, które mają usprawnić powrót kibiców po meczu Polska - Rosja.

Na stacji PKP Stadion na peronie w kierunku centrum, umieszczona zostanie specjalna śluza z barierek. Dzięki temu, w nagłej sytuacji, przejście będzie można zamknąć. Taki zabieg ma usprawnić wsiadanie pasażerów do składów i odjazdy pociągów.

Ruch będzie monitorowała Straż Ochrony Kolei.

W stronę lotniska ze Śródmieścia...

Pociągi SKM jadące na lotnisko będą się zatrzymywały na wszystkich stacjach i przystankach pośrednich, również na odcinku między Warszawą Zachodnią a Lotniskiem Chopina.

Ruch pociągów ze stadionu i strefy kibica w kierunku wschodnim (np. Otwock, Dęblin, Legionowo) będzie się odbywał zgodnie z rozkładem jazdy.

Pasażerowie ze strefy kibica proszeni będą o wchodzenie na Dworzec Śródmieście przez budynki dworcowe (zamknięte będzie wejście od strony metra).

...w inną z Centralnego

Pociągi do Skierniewic, Łowicza i Warki będą odjeżdżały z Dworca Centralnego co usprawni przejazd pociągów na lotnisko i skróci postój na Dworcu Śródmieście.

ZTM chce, aby kibice jadący ze stadionu nie "mieszali się" z grupami ze strefy kibica. Kibice zainteresowani podróżą dalej niż do Warszawy Zachodniej, czy lotniska (np. w kierunku Skierniewic, Łowicza czy Warki) proszeni będą o przesiadkę na stacji Warszawa Śródmieście oraz o przejście na Dworzec Centralny, lub o przesiadkę na stacji Warszawa Zachodnia.

Na stacji Warszawa Śródmieście SOK i policja będą ograniczać wejścia na peron od strony Strefy Kibica i metra. Nie będzie za to ograniczeń dla wysiadających.

Dodatkowe pociągi, wydłużone składy

Po meczu Koleje Mazowieckie uruchomią dodatkowy pociąg z Warszawy Centralnej do Skierniewic. Po północy będzie również uruchomiony jeszcze jeden pociąg SKM do Pruszkowa (już przez Warszawę Śródmieście). Zwiększona zostanie również liczba pociągów do Otwocka.

Przewoźnicy (KM i SKM), w miarę możliwości, wydłużą wybrane pociągi (dołożą dodatkowe składy) tak by mogły zabrać większą liczbę kibiców.

ZTM/su//ec