Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

PKP sprzedały grunty przy Dworcu Centralnym

TVN Warszawa


PKP sprzedały dwie działku na rogu ulicy Chmielnej i al. Jana Pawła II. Firma HB Reavis zapłaciła za nie 171 milionów złotych. Inwestor może liczyć na to, że ratusz pozwoli zbudować tu dwa wieżowce

Działki sprzedano w przetargu. Wygrała go spółka Polcom Investment VI, należąca do grupy HB Reavis, która jest już partnerem PKP przy projekcie modernizacji dworca Zachodniego. Działki o powierzchni 9,8 i 7,4 tys. mkw kolejarze sprzedali za ceny wywoławcze: 97 i 74 miliony złotych. Spółka była jedynym chętnym.

Mogą liczyć na wieżowce

Obie położone są w sąsiedztwie linii średnicowej, przy al. Jana Pawła II, mniej więcej naprzeciwko Złotych Tarasów. Nie są objęte planem zagospodarowania (dopiero od niedawna samorządy mogą obejmować nimi tereny kolejowe) i nie mają wydanych decyzji o warunkach zabudowy.

Ale inwestor może liczyć na to, że ratusz pozwoli zbudować tu dwa wieżowce. - Z naszych uzgodnień wynika, że można będzie tu zbudować dwa wieżowce po około 130 - 140 metrów każdy (to tyle, ile ma hotel Marriott - red.) oraz trzeci, mniejszy budynek - zapowiadał na początku roku Paweł Olczyk z zarządu PKP.

Słowacka firma HB Reavis specjalizuje się w projektach komercyjnych. Działa przede wszystkim w Czechach i na Słowacji. Z PKP współpracuje m.in. przy planach rewitalizacji dworca Zachodniego.

Teren sprzedany za 171 milionów złotych
Teren sprzedany za 171 milionów złotych

roody