Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

PKiN "legł w gruzach". Symulacja dla Sikorskiego

Warszawa

fot. Fakty TVN

Radosław Sikorski kontynuuje krucjatę antypałacową. - W miejsce Pałacu Kultury powinien powstać park centralny dla Warszawy - ogłosił w czwartek nieoczekiwanie z mównicy sejmowej. Pomysł ministra wirtualnie zrealizowały "Fakty" TVN.

Swoje życzenie Radosław Sikorski powtarza od kilku lat. Ostatni raz uczynił to w czwartek w Sejmie, podczas podsumowania polskiej prezydencji.

fot. TVN24
fot. TVN24

Dostał brawa, ale na chwaleniu udanego dla Polski półrocza nie skończył. Swoje przemówienie zakończył zaskakującą puentą. - Ponadto uważam, że w miejscu Pałacu Kultury powinien powstać park centralny dla Warszawy - rzucił na odchodne.

Bardzo drogi pomysł

Pomysł zburzenia "daru narodu radzieckiego dla narodu polskiego" nie jest oryginalny, ale na pewno należy do kosztownych.

- Z ekonomicznego punktu widzenia są to makabryczne pieniądze i to niezależnie, czy to będzie metodą ręczną, mechaniczną czy wybuchową. Każda jest kosztowna potwornie - ocenia Paweł Bik z firmy saperskiej.

Marzenie ministra udało się zrealizować "Faktom" TVN. Wirtualnie.

twis//kdj