PIT na ostatnią chwilę

Warszawa

| Newspix, PAPfot. TVN Warszawa

Tylko do 2 maja można rozliczyć PIT za ubiegły rok. Dla wszystkich, którzy będą to robić na ostatnią chwilę, warszawskie urzędy skarbowe będą czynne dłużej.

Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości, jak wypełnić PIT, może skonsultować się z pracownikami urzędów skarbowych w najbliższą sobotę od godziny 9.00 do 13.00.

Ponadto w czwartek, piątek oraz poniedziałek urzędy będą czynne dłużej – do godziny 18.00.

Internet, automaty i poczta

Jeżeli ktoś do 2 maja nie wyrobi się z osobistym złożeniem PIT-a, będzie miał możliwość wrzucenia dokumentu do specjalnej urny, wystawionej przy każdym urzędzie skarbowym od godziny 18.00 do 24.00.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Izby Skarbowej.

PIT można wypełnić także w internecie. Interaktywny formularz, za pomocą którego można wysłać zeznanie roczne, należy pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. Na stronie zamieszczona została również szczegółowa instrukcja i najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

W niektórych urzędach są specjalne automaty, w których możemy zostawić PIT. Działają w urzędach m.in.: w Wilanowie, Śródmieściu, Bemowie na Woli czy Ursynowie.

Zeznanie podatkowe mozna wysłać również pocztą.

Kara dla spóźnialskich

Ci, którzy deklarację podatkową złożą lub wyślą po terminie, muszą być przygotowani na grzywnę - najniższa to 100 złotych, najwyższa - ponad dwa tysiące.

500 tys. złożonych PIT-ów

Jak informuje rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Warszawie, do środy PIT złożyło 513 330 warszawiaków z czego 108 953 dostało zwrot nadpłaty podaktu.

bf/mz