Piskorski o referendum: "Pomogło w autorefleksji"

Warszawa

TVN24Komentuje Paweł Piskorski, były prezydent Warszawy

- To referendum pomogło Hannie Gronkiewicz-Waltz w autorefleksji - komentuje na antenie TVN24 Paweł Piskorski, były prezydent stolicy. Jak dodaje, do tej pory nie rozmawiała z warszawiakami, nie pokazywała, co zostało zrobione, nie pytała o zdanie.

- Drugą rzeczą, w której to referendum pomogło Hannie Gronkiewicz-Waltz i my powinniśmy uznać za sukces jest to, że udało się zrobić to, czego się nie udało zrobić przez siedem lat - zauważa Piskorski.

"Referendum się udało"

Za przykład były prezydent stolicy podaje budowę Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z przedstawieniem konkretnej daty. - Można trzymać ich za słowo - komentuje.

Jak dodaje, jeśli patrzymy na ten element referendum, to ono się udało. - Reszta to polityka i umacnianie się głównych sił politycznych - ocenia.

Nie było frekwencji

Według sondażu TNS Polska dla TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostaje na stanowisku prezydent Warszawy. Choć według najnowszego sondażu late poll za jej odwołaniem było aż 94,7 proc. osób biorących udział w głosowaniu, to frekwencja okazała się być zbyt niska. Ostatnie dane mówią, że wyniosła 26,8 proc. Przeciw odwołaniu prezydent było 5,3 proc. głosujących.

su/roody