PiS z Platformą pokłócą się o Smoleńsk

Warszawa

| Reuters, europarl.europa.eufot

- Platforma Obywatelska torpeduje nasze wszystkie wnioski - nie kryją rozgoryczenia radni opozycyjnego PiS. Wyjątkowo zabolało ich zignorowanie pomysłu aby w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej zawyły w mieście syreny. Odpowiednią uchwałę PiS chciał wprowadzić do porządku obrad dzisiejszej Rady Warszawy. Nie udało się.

Projekt został odrzucony przez PO już na etapie posiedzenia konwentu przewodniczących klubów Rady Warszawy, który ustala czym na posiedzeniu zajmą się radni.

- Warszawa jako miasto w żaden sposób nie uczci ofiar w rocznicę katastrofy. Chcieliśmy aby przynajmniej w ten symboliczny sposób oddać hołd tym, którzy zginęli. Punktualnie o godz. 8:41 miały zawyć syreny – mówi Maciej Wąsik, radny Prawa i Sprawiedliwości

Dlaczego Platforma Obywatelska odrzuciła projekt PiS-u? Tego nie wiadomo.

- Przecież mogli się zgodzić i wprowadzić nasz punkt, a już podczas samej sesji zagłosować przeciw - uważają radni opozycji. Nie wzięli jednak pod uwagę, że łatwiej jest powiedzieć "nie" w gronie kilku osób, niż podnieść rękę przeciwko uchwale gdy na sali są dziennikarze i mieszkańcy.

Zniesmaczeni zachowaniem PO radni będą próbowali wprowadzić punkt dotyczący rocznicy katastrofy jeszcze raz: tym razem w trakcie ustalania porządku obrad sesji.

- My tego tak nie zostawimy – deklaruje przewodniczący klubu PiS , Maciej Wąsik.

Rada Warszawy: Sala Warszawska PKiN, początek obrad o godz. 10.00

Ewelina Cyranowska