PiS: sytuacja na Puławskiej "katastrofalna". Chcą interwencji prezydent

Warszawa

Klub Radnych PiS/tvnwarszawa.plRadni PiS chcą rozmawiać z prezydent Warszawy o korkach na Puławskiej

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Ursynowa zapraszają prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz na najbliższą sesję rady dzielnicy. Oczekują, że prezydent przedstawi plan działań, które pomogą usprawnić przejazd ul. Puławską, zakorkowaną po otwarciu kolejnego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy.

- Otwarcie węzła spowodowało gigantyczne korki i utrudnienia w ruchu. Kierowcy wskazują na złą regulację sygnalizacji świetlnej, przy dużo większym niż przypuszczano wzroście ruchu. Otwarcie kolejnych odcinków POW, co odciążyłoby ul. Puławską, planowane jest dopiero za kilka lat, zatem niezbędne jest podjęcie pilnych działań w celu naprawy katastrofalnej sytuacji. Mając powyższe na uwadze, liczymy na udział Pani Prezydent w Sesji Rady, celem przedstawienia możliwości rozwiązania problemu – czytamy w piśmie, skierowanym przez PiS do Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy pani prezydent pojawi się na tej sesji, ale postaramy się oddelegować na nią ludzi odpowiedzialnych za organizację ruchu w mieście i przedstawicieli GDDKiA - powiedziała Agnieszka Kłąb, rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Sesja ma odbyć się 24 września o godz. 18:00.

Nowy fragment Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłem Lotnisko i węzłem Puławska otwarto w środę wieczorem. Kierowcy mają na razie do dyspozycji 20-kilometrową trasę od węzła Konotopa do węzła Puławska.

ij/mz