PiS: Platforma chwali się cudzymi osiągnięciami

Warszawa

fot. TVN24

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Platformie Obywatelskiej, że w swojej broszurze "Polska w Budowie" chwali się cudzymi osiągnięciami. Według PiS część wymienionych w niej inwestycji zaplanowano lub zrealizowano za poprzednich rządów bądź samorządów.

- 99 inwestycji, którymi chwali się PO, zostało zrealizowane przez samorządy lub rozpoczęte przez poprzednie rządy - mówił na wtorkowej konferencji prasowej rzecznik partii Adam Hofman. Zwrócił uwagę, że tak było, np. z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Traktem Królewskim czy stadionem Legii.

Internauci mogą oceniać inwestycje

W ramach kampanii "Polska w budowie" PO m.in. prowadzi kampanię "od drzwi do drzwi". Uruchomiła też stronę internetową pod tą samą nazwą, na której internauci mogą oceniać inwestycje prowadzone na terenie całego kraju. Za jej pomocą można dodawać na wirtualną mapę Polski nowe inwestycje oraz prowadzić dyskusje na ich temat.

Wśród inwestycji warszawskich wymienionych w kampanii "Polska w budowie" oprócz budowy CNK i stadionu Legii znalazły się także: budowa Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, przebudowa wraz z rozbudową Szpitala Praskiego, modernizacja budynku Teatru Powszechnego czy budowa parku fontann na Podzamczu.

Modlin, Marsa, pl. Grzybowski

PO chwli się także m.in. budową lotniska w Modlinie i trasy Mostu Północnego, modernizacją placu Grzybowskiego i węzła Marsa oraz budową drugiej jezdni al. Wilanowskiej na odc. ul. Sobieskiego – Dolina Służewiecka.

Wybrane inwestycje - zarówno lokalne, jak i ogólnokrajowe - PO pokazuje też w siedemnastu broszurach (odpowiadających poszczególnym województwom i Warszawie). PAP/js/ec