Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

PiS foliowało radziecki pomnik, policja odwijała. "Było trochę śmiechu"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plFoliowanie pomnika

Znów protest działaczy PiS z Forum Młodych w Parku Skaryszewskim. Chcieli opakować Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej w folię. Udaremniła to policja. Uczestnicy akcji rozeszli się. Obyło się bez mandatów.

W południe grupa ok. 10 osób zjawiła w Parku Skaryszewskim. "Data happeningu nie jest przypadkowa, 9 maja ZSSR a teraz Rosja, celebrują zwycięstwo nad III Rzeszą. Dla Polski nie jest to jednak data wyzwolenia, lecz początku nowej okupacji, tym razem sowieckiej" - informowali organizatorzy akcji. Na miejscu zaczęli owijać pomnik folią.

- W tym samym czasie policjanci ją zdejmowali - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Było przy tym trochę śmiechu i przepychanek słownych, ale wszystko przebiegało spokojnie - dodał.

- Nie było żadnych mandatów, wszyscy się po prostu rozeszli. Nie doszło do zakłócenia porządku - podsumowuje Edyta Adamus z biura prasowego stołecznej policji.

Już wcześniej foliowali

Podobną akcję młodzi działacze PiS zorganizowali we wrześniu ubiegłego roku – w 74. rocznicę inwazji ZSRR na Polskę. Jak stwierdzili uczestnicy happeningu, pakowali pomnik, by łatwiej można było go "wysłać do Moskwy". Wylegitymowała ich policja.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Akcja przy pomniku
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran/mz