PiS donosi do prokuratury na Hannę Gronkiewicz-Waltz

Warszawa

tvnwarszawa.plHanna Gronkiewicz -Waltz

Warszawskie PiS złoży do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Według polityków PiS, prezydent nie udostępnia informacji ws. zawieranych umów między miastem a osobami fizycznymi.

- W dniu dzisiejszym przekazujemy zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Północ. Liczymy na to, że żyjemy w demokratycznym państwie prawa, które gwarantuje równość wszystkich obywateli - powiedział w środę na konferencji prasowej warszawski radny PiS Jarosław Krajewski.

Sąd nakazł, wyrok nie został wykonanyWarszawskie PiS powołuje się na wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 4 listopada 2011. Sąd nakazał udostępnić pani prezydent informacje w postaci personaliów osób fizycznych, które zawarły umowy o dzieło z miastem - podkreślił radny PiS. Krajewski zwrócił uwagę, że po otrzymaniu klauzuli wykonalności wyroku Sądu Okręgowego udał się do urzędu miasta Warszawy celem uzyskania żądanych informacji. Podkreslił jednak, że odmówiono mu tego. Wyraził nadzieję, że zawiadomienie do prokuratury będzie początkiem końca bezkarności prezydent stolicy. - Pani prezydent pozwoliła sobie na niewykonanie prawomocnego wyroku sądu. Jest to niezwykle bulwersująe, jeśli spojrzymy na panią Gronkiewicz-Waltz, jako profesora prawa - stwierdził Krajewski. Według niego, nieudostępnianie informacji publicznej potwierdza konieczność rzeczywistej kontroli wydatków miasta w kwestii zawierania umów cywilno-prawnych. Trzeba powiedzieć stop polityce utajniania podstawowych informacji publicznych przez panią prezydent. Te działania noszą znamiona czynu zabronionego - zaznaczył.

Opinia publiczna ma prawo widziećWedług wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego opinia publiczna ma prawo wiedzieć, z kim umowy te zostały zawarte. - Czy z działaczami partyjnymi PO, czy mamy do czynienia z rodzinami urzędników miejskich - pytał poseł PiS. -Chcemy to wiedzieć. Być może takie patologie nie występują - dodał. Stołeczny ratusz poinformował, że w ubiegłym tygodniu złożył kasację do wyroku sądu i do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia nie ujawni umów.

PAP/ec