PiS chce odwołać burmistrza Śródmieścia

Warszawa

| Polska Agencja Prasowafot. TVN Warszawa

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli w piątek wniosek o odwołanie burmistrza dzielnicy Śródmieście Wojciecha Bartelskiego. Zaznaczają, że mógł on działać z naruszeniem interesu dzielnicy.

W uzasadnieniu do wniosku przesłanym PAP, radni PiS podkreślają, że Zarząd Dzielnicy Śródmieście pod kierownictwem Bartelskiego 6 października ub. roku podjął niekorzystną dla dzielnicy decyzję ws. najmu lokalu przy Alejach Jerozolimskich 49. Według nich decyzja ta podjęta była w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.

Zdecydują radni

Radni zaznaczają, że lokal został wynajęty poza konkursem, jako zastępczy, chociaż jego powierzchnia dwukrotnie przekracza powierzchnię dotychczasowego lokalu zajmowanego przez najemcę. Dodają też, że wynegocjowano niższy czynsz, niż za lokal dotychczas zajmowany, chociaż lokalizacja tego pomieszczenia jest znacznie lepsza.

- Wniosek dzisiaj do nas trafił. Na razie go nie komentujemy - mówi portalowi tvnwarszawa.pl Urszula Majewska, rzecznik Śródmieścia. Teraz w ciągu siedmiu dni zostanie zwołana sesja rady dzielnicy, na której wniosek będzie rozpatrywany. O przyszłości burmistrza zdecydują śródmiejscy samorządowcy. Większość w radzie dzielnicy ma PO.

Bartelski był burmistrzem dzielnicy Śródmieście od 2006 r. do 2010 r. 15 grudnia 2010 został wybrany na kolejną kadencję.

PAP/ran/par