Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

PiS chce nadzwyczajnej sesji o spalonym moście i Gocławiu

Warszawa

ZTMRadni oczekują m.in. wydłużenia linii 143 do Śródmieścia

Miasto ugięło się pod presją mieszkańców Gocławia i wydłużyło trasy linii 151 i 411 do centrum, ale według radnych z Pragi Południe to wciąż za mało. Zażądali zwołania nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy w sprawie problemów komunikacyjnych. - Rozumiemy, że nie ma mostu, ale miasto musi mieć rozwiązania - tłumaczą.

- Cieszy mnie, że udało się to osiągnąć, ale jednocześnie niepokoi, że mieszkańcy muszą się organizować, żeby wypracować tak proste rozwiązania. To Zarząd Transportu Miejskiego powinien być ich inicjatorem - mówi tvnwarszawa.pl Dariusz Lasocki, radny Pragi Południe.

Radni oczekują dalszych zmian, które ułatwią życie pasażerom z Gocławia, m.in. wydłużenia linii 502 i 143 do Śródmieścia, przywrócenia przystanku Kanał Gocławski dla linii 141, 143 i 188 oraz dodatkowych oznaczeń na stacji metra Stadion Narodowy, bo pasażerowie są tam zdezorientowani.

Radni chcą obecności na sesji wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, dyrektora biura drogownictwa Mieczysława Reksnisa oraz dyrektora ZTM Wiesława Witka. Mają tłumaczyć się z tego, dlaczego komunikacyjna rewolucja nie została poprzedzona konsultacjami.

"Katastrofa na Saskiej Kępie"

Nie chcą przesiadać się do metra
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl