Najnowsze

Potrącił rowerzystę i odjechał. Mimo wysiłku ratowników, mężczyzna zmarł. Policja szuka kierowcy

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelne potrącenie w Piotrkowicach k. Grodziska Mazowieckiego

Tragiczny wypadek w Piotrkowicach, w powiecie grodziskim. Rowerzysta został potrącony przez kierowcę auta - najprawdopodobniej - dostawczego. Jak podała straż pożarna, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Informację o śmiertelnym wypadku przekazał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Na drodze wojewódzkiej numer 876 w Piotrkowicach, pomiędzy Mszczonowem a Tarczynem kierowca samochodu osobowego śmiertelnie potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca - poinformował Zieliński.

Ustalenia naszego reportera potwierdziła straż pożarna z Grodziska Mazowieckiego. - O godzinie 19.36 na stanowisko kierowania wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód osobowy. Z treści zgłoszenia wynikało, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Natomiast poszkodowany jest nieprzytomny i nie oddycha - przekazał nam w środę wieczorem Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Na miejsce zadysponowano w sumie pięć zastępów straży pożarnej.

Jak relacjonował dalej Stefaniak, po dojeździe na miejsce strażacy zastali leżącego na jezdni nieprzytomnego rowerzystę. - Na miejscu osoba postronna prowadziła resuscytację krążeniowo-oddechową. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kontynuowaniu resuscytacji. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, akcję ratowniczą kontynuowali ratownicy - podał strażak. Mimo prowadzonych działań, nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego mężczyzny.

Droga wojewódzka numer 876 była zablokowana.

Policja szuka sprawcy potrącenia

W czwartek Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przekazała nam, że poszukiwania kierowcy trwają. - Ustaliliśmy, że w wypadku zginął 58-letni mężczyzna. Na drodze policjanci zabezpieczyli prawe lusterko, prawdopodobnie od samochodu dostawczego. Stąd kierowcy takiego samochodu poszukujemy - poinformowała policjantka.

Na stronie internetowej grodziskiej policji pojawił się apel do ewentualnych świadków zdarzenia. "Wszystkie osoby, które mają informacje o tym zdarzeniu, przejeżdżały ok. 19.30 ul. Tarczyńską w Piotrkowicach na drodze wojewódzkiej nr 876 od Mszczonowa do Tarczyna i były świadkami wypadku lub posiadają w swoich pojazdach rejestratory, które nagrały miejsce zdarzenia prosimy o pilny kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. przy ul. Bartniaka 19, tel. 47 72 42 213 lub 47 72 42 243. Prosimy również osoby dokonujące napraw samochodów i sprzedające części samochodowe o przekazywanie informacji w przypadku kontaktu z klientami, mogącymi mieć związek z tym wypadkiem. Przypominamy, że ukrywanie informacji o ewentualnym sprawcy może skutkować odpowiedzialnością karną" - napisano w komunikacie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o wypadku z udziałem motocyklisty:

Wypadek na Kochanowskiego
Wypadek na KochanowskiegoMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości