Piotr Guział powalczy o fotel prezydenta Warszawy

Warszawa

TVN 24Piotr Guział

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział jest oficjalnym kandydatem Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej na prezydenta Warszawy.

Swoją decyzję WWS ogłosiła na konwencji zorganizowanej w Arenie Ursynów. - Miejsce konwencji nie jest przypadkowe. Wszak właśnie w tej dzielnicy WWS jest jedną z najsilniejszych sił w lokalnym samorządzie – tłumaczyli organizatorzy.

"Zwykły człowiek, warszawiak"

Zaprezentowano filmik przedstawiający sylwetkę kandydata. Wypowiadają się w nim jego żona, babcia, sąsiedzi i przyjaciele. Klip nagrano na Ursynowie. O swoich celach i ambicjach wypowiada się także sam Guział.

Konwencja WWS w Arenie Ursynów
WWS

- Wspólnocie szczególnie zależy, aby w pierwszej fazie kampanii przedstawić swojego kandydata, jako zwykłego człowieka, warszawiaka, który pracą i wytrwałością oraz dzięki wsparciu rodziny i znajomych jest w stanie pokonać w stolicy działaczy partyjnych z pierwszych stron gazet – czytamy w komunikacie WWS.

Na fali referendum

Guział przedstawia się jako samorządowiec z 15-letnim stażem. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Był członkiem SdRP, SLD i SDPL. Od 1998 do 2010 roku był radnym Ursynowa. Burmistrzem został głosami lokalnego komitetu Nasz Ursynów, którego był jednym ze współzałożycieli, oraz PiS.

Polityk był także jednym z inicjatorów referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podczas kampanii referendalnej był stałym gościem głównym programów publicystycznych, zyskując ponadlokalną popularność.

Referendum pozwoliło też zjednoczyć wiele lokalnych komitetów pod szyldem WWS. Guział jest jej liderem.

Start w wyborach prezydenckich zapowiedział także Sebastian Wierzbicki z SLD.

O kandydowaniu na prezydenta stolicy Piotr Guział mówił już jesienią 2013 roku:

Jak zmieniał się wizerunek Piotra Guziała ocenia stylista:

Piotr Guział o kandydowaniu na prezydenta
TVN24

b

Ocena wizerunku Piotra Guziała
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl