Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Piloci szkolą się na dreamlinerze

Warszawa

mich_99 /Kontakt 24Przylot trzeciego dreamlinera LOT do Warszawy. 17.05.2013

- Nad Otwockiem lata dreamliner - poinformował na Kontakt 24 jeden z mieszkańców. Jak wyjaśnił rzecznik PLL LOT, trzeci boeing 787, który zakupiły Polskie Linie Lotnicze LOT, wykonuje loty szkoleniowe.

- Loty szkoleniowe dla pilotów prowadzone są od soboty - poinformował Marek Kłuciński, rzecznik PLL LOT. Jak dodał, ćwiczenia odbywają w dwóch sesjach: przedpołudniowej oraz popołudniowej i potrwają do końca czerwca.

Trzecia maszyna

Dreamliner, na którym prowadzone są loty szkoleniowe, to trzecia tego typu maszyna kupiona przez PLL LOT. Samolot trafił do Polski w czwartek prosto z fabryki boeinga w Seattle. Dreamliner ma całkowicie zmodernizowane akumulatory.

Pozostałe dwa samoloty czekają na wymianę akumulatorów. Pierwszy z nich jest już w centrum serwisowym boeinga w Etiopii. Drugi został uziemiony na płycie warszawskiego Lotniska Chopina. Oba dreamlinery pod koniec maja wrócą do przewoźnika.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami LOT, pierwszy lot zmodernizowanych B787 dreamliner odbędzie się piątego czerwca. Maszyna poleci do Chicago.

Samoloty uziemione

Wszystkie dreamlinery zostały uziemione w połowie stycznia po dwóch poważnych awariach akumulatorów w japońskich maszynach. W jednej doszło do pożaru, a w drugiej do stopienia się ogniw. Śledczym nie udało się określić dokładnej przyczyny awarii, ale zarządzili wprowadzenie szeregu zmian, które mają zminimalizować ryzyko z nich płynących w przyszłości. Obecnie trwa zarządzona modernizacja.

TAK W ZESZŁYM ROKU LĄDOWAŁ DREAMLINER:

Tak lądował Dreamliner
TVN24

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

db//tka