Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Pilnuj peronu, pamiętaj o biletach. Lipcowy remont na linii pruszkowskiej

Warszawa

ZTMZmiany na trasie kolejowej do Pruszkowa

Aż cztery raz zmieni się w lipcu organizacja ruchu kolejowego na linii pruszkowskiej. Wszystko w związku z planowanymi pracami torowymi.

Prace rozpoczynają się w sobotę i potrwają do 31 lipca. Zostaną podzielone na 4 fazy.

Etap pierwszy:

Pierwsza faza remontu potrwa od soboty do 20 lipca. Skrócona będzie trasa większości pociągów linii SKM S1. Kursować będą do i z Piastowa, po torze numer 3.

Pozostałe pociągi S1 do i z Pruszkowa oraz KM do i z Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa i Skierniewic będą kursować w obu kierunkach po torze numer 4.

Część pociągów KM będzie kursować z pominięciem stacji na odcinku Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki.

Drugi etap:

Druga faza rozpoczyna się 21 i potrwa do 23 lipca.

Pociągi SKM i KM kursować będą po torze numer 3, natomiast część pociągów KM będzie kursować z pominięciem stacji na odcinku Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki.

Trzeci etap:

Trzecia faza potrwa od 24 do 27 lipca.

Wówczas będą odbywały się prace na odcinku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki.

Część pociągów KM będzie miało zmieniony rozkład jazdy.

Czwarta faza

28 lipca rozpoczyna się czwarta faza, która potrwa do 31 lipca.

Od 10.00 do 14.30 pociągi SKM oraz KM będą korzystały z toru numer 3.

Honorują bilety

ZTM apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na to, by oczekiwać na właściwym peronie, na stacjach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus i Piastów.

Informuje również, że bilety ZTM oraz KM wszystkich rodzajów, do 31 sierpnia będą honorowane na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Al. Jerozolimskie oraz w autobusach komunikacji zastępczej na odcinku Pruszków – Piastów – Warszawa Zachodnia.

Trzeba też pamiętać, że aby skasować lub aktywować bilet należy zgłosić się do kierownika pociągu, który znajduje się za pierwszym wejściem licząc od czoła pociągu.

Zastępcza linia autobusowa

Od soboty do 23 lipca zastępcza linia autobusowa ZS1 będzie kursowała codziennie. W porannym szczycie będzie podjeżdżała co około 20 minut, natomiast w w pozostałych porach oraz dni świąteczne co około 30 - 40 minut.

Linia ZS1 w dniach od 24 do 31 lipca będzie kursowała w dni powszednie w godzinach szczytu.

Sprawdź rozkłady jazdy w poszczególnych fazach:

Zmiany od 11.07 do 20.07.2015 r.

Zmiany od 21.07 do 23.07.2015 r.

Zmiany od 24.07 do 31.07.2015 r.

ło/r