Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Piłkarze z Europy zagrają o puchar Małego Powstańca

Warszawa

archiwum TVNkolejna edycja turnieju

Fortuna Dusseldorf, FK Lwów, 303 Polish Soccer Club Northampton czy Polonia Warszawa - młodzi piłkarze tych drużyn rozpoczynają dziś zmagania w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim "O Puchar Pamięci Małego Powstańca".

To już VI edycja zawodów, których celem jest upamiętnienie najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. W rozgrywkach udział weźmie blisko 200 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii.

Dwa dni rozgrywek

"Nasz kraj reprezentować będą zespoły z Warszawy i okolic: Polonia Warszawa, Przyszłość Włochy, Milan Milanówek i Kosa Konstancin. Rywale zagraniczni to Fortuna Dusseldorf (Niemcy), FK Lwów (Ukraina), Karpaty Lwów (Ukraina) i 303 Polish Soccer Club Northampton (Anglia)" – wyliczają organizatorzy.

Młodzi piłkarze będą rywalizować w grupach w systemie każdy z każdym, na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6. Pierwsze mecze już w środę o godz. 11.

Piłkarskie pojedynki zaplanowano też na 1 sierpnia, a dzień później rozegrany zostanie finał. Obrońcą Pucharu Pamięci Małego Powstańca są Karpaty Lwów. SPRAWDŹ CAŁY HARMONOGRAM ROZGRYWEK

1 sierpnia o godz. 17 uczestnicy turnieju złożą kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu. Dodatkową atrakcją będzie Piknik Powstańczy zaplanowany na w czwartek. Rozpocznie się o 17.30 na dziedzińcu stadionu przy ul. Konwktorskiej.

ran/roody