Piłkarze Nawałki już w kraju. Niezwykłe powitanie na Okęciu

Warszawa

TVN24Powitanie piłkarzy

Przed godz. 16 na Lotnisku Chopina wylądował rządowy embraer z kadrą Adama Nawałki. Samolot przywitał salut wodny. Kibice urządzili piłkarzom nie mniej widowiskowe przyjęcie. W hali przylotów setki kibiców skandował: "dziękujemy".

W hali przylotów zgromadzili się kibice. Przyjechali z wielu regionów Polski by podziękować kadrze Adama Nawałki. Część z nich przyniosła dla piłkarzy prezenty. Skandowali "dziękujemy", "Kuba Błaszczykowski".

Zobacz jak kibice przywitali Jakuba Błaszczykowskiego:

Przywitanie Jakuba Błaszczykowskiego
TVN24

Steki gardeł skandowało: "Michał Pazdan".

Powitanie Michała Pazdana
TVN24

Biało-Czerwoni spod swojego hotelu w La Baule wyjechali autokarem około godziny 12 i udali się na lotnisko skąd wylecieli do Polski.

Piłkarzy opuszczających hotel Barriere L'Hermitage żegnali jego pracownicy, którzy przed drzwiami wejściowymi utworzyli szpaler i brawami nagradzali każdego wychodzącego zawodnika, trenera i pozostałych członków polskiej ekipy. Owację drużynie zgotowali także kibice, którzy przy okazji zdobyli ostatnie autografy.

Rzecznik reprezentacji Jakub Kwiatkowski przyznał, że pobyt kadry w La Baule od początku był niezwykle sympatyczny.

- Spędziliśmy tutaj fajne ponad trzy tygodnie. Pewien niedosyt pozostał - przegraliśmy w ćwierćfinale w rzutach karnych, ale cóż... To jest piłka nożna. Raz się uda, raz nie. Pewnie kiedy emocje już opadną, bardziej to docenimy niż w tej chwili - powiedział tuż przed wyjazdem rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatowski.

- Bardzo dobrze się tutaj czuliśmy. Szkoda, że trzeba już wracać, ale taki jest sport. Przeżyliśmy fantastyczną przygodę. Walczymy dalej, zaraz zaczynają się przecież eliminacje MŚ 2018. Za dwa miesiące gramy z Kazachstanem. Nasza drużyna pokazała, że stać ją na walkę ze wszystkimi. Cieszymy się, że tak to wygląda - podkreślił. Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, poinformował, że po przylocie do Polski nie odbędzie się konferencja prasowa. - Zawodnicy są zmęczeni sezonem, tak że oni też chcą wyjechać na urlopy - powiedział.

Czytaj więcej na TVN24.pl