Piknik z żołnierzami NATO. "Córka interesuje się takimi tematami"

Warszawa

TVN24Piknik w Wesołej

O 10 przed urzędem dzielnicy w Wesołej rozpoczął się piknik witający żołnierzy NATO, którzy w Warszawie robią przystanek na drodze z niemieckiej Bawarii do Orzysza na Mazurach.

Międzynarodowy Batalion Grupy Bojowej NATO, w którego składzie są żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Rumunii, zatrzymał się w środę w stolicy.

Mieszkańcy Warszawy będą mogli poznać się z nimi i zobaczyć sprzęt a także pojazdy, którymi od kilku dni przemierzają Polskę, aby dostać się do Orzysza gdzie będą stacjonować przez najbliższe kilka miesięcy.

W Wesołej przed Urzędem Dzielnicy przy przy ul. 1. Praskiego Pułku 33, wojsko rozstawiło się osiem wozów bojowych. Wśród nich są pojazdy polskie i amerykańskie. Nie zabrakło też stoiska z wyposażeniem wojskowym, a także kuchni polowej z grochówką.

Duże zainteresowanie

Żołnierzom towarzyszy reporter TVN24. - Pogoda miła. Amerykanie, Brytyjczycy też w dobrych humorach. Czekamy na 10, bo wtedy jest oficjalne powitanie. Chociaż tak naprawdę to już się toczy od rana - relacjonował rano na antenie TVN24 Tomasz Kanik.

Pomimo, że impreza miała rozpocząć się o 10, to przed urzędem dzielnicy już po 9 pojawili się rodzice z dziećmi, którzy przyszli zobaczyć żołnierzy. - Córka się interesuje takimi tematami. Mam trójkę dzieci, wszyscy interesują się wojskiem - mówiła kobieta w rozmowie z reporterem TVN 24.

md/pm