Pijany wjechał w przystanek i ranił pięć osób. Został aresztowany

Warszawa

kspPijany spowodował wypadek

44-letni kierowca, który w czwartek wieczorem wjechał w przystanek przy pl. Szembeka na warszawskim Grochowie i zranił pięć osób, został aresztowany na trzy miesiące.

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec kierowcy 3-miesięczny areszt - poinformowała tvnwarszawa.pl Joanna Węgrzyniak ze stołecznej policji.

Pijany wjechał w przystanek

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Zamienieckiej. Kierowca opla najpierw uderzył w tył autobusu, a następnie wjechał na przystanek autobusowy i potrącił stojące tam osoby. Sprawca wypadku próbował uciec; zatrzymali go przechodnie. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Spośród pięciu osób rannych, jedna ma poważniejsze obrażenia m.in. nogi, pozostałe zostały poturbowane. Pomocy udzielały im cztery załogi pogotowia ratunkowego. - Policyjne ustalenia dały podstawę do przedstawienia kierowcy zarzutów prowadzenia auta pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku - powiedziała Węgrzyniak.

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, która po ocenie zebranego przez policję materiału dowodowego zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowy areszt.

"Ledwo stał na nogach"

Reporterce TVN24 udało się porozmawiać z jednym ze świadków wypadku. - Po odbiciu się od autobusu wpadł na przystanek. Zatrzymał się na ławce i uderzył w ludzi. Wyglądało to groźnie. To był huk, części samochodu latały. Kierowca wyszedł o własnych siłach z samochodu, był tak pijany, że ledwo stał na nogach - opowiadał świadek.

Policja przypomina, że według świadków mężczyzna próbował "oddalić się z miejsca zdarzenia" po wypadku. - Nie ma wytłumaczenia osoby, która wsiada za kierownicę mając dwa promile, taranuje autobus i wpada na przystanek. Mężczyzna niewiele miał do powiedzenia na ten temat – zaznaczał Tomasz Oleszczuk z biura prasowego KSP.

12 lat więzienia?

Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi kara od 4,5 roku do 12 lat pozbawienia wolności. Z kolei za jazdę po wypiciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Mówi Tomasz Oleszczuk z biura prasowego policji
TVN24
Sytuacja po wypadku
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl

su/bf/ran/PAP//roody