Pijany wicewójt za kierownicą. Miał ponad 3 promile

Najnowsze

Prokuratura , archiwum TVN24Dochodzenie w sprawie zastępcy wójta

Zastępca wójta gminy Nadarzyn usłyszał zarzut prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Rusiec, badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Chodzi o Tomasza M., zastępcę wójta gminy Nadarzyn. W Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie pod nadzorem śledczych z prokuratury trwa dochodzenie w sprawie samorządowca.

Jak informuje TVN24 Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego, Tomasz M. podejrzany jest o to, że "3 sierpnia w miejscowości Rusiec kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości".

Ponad 3 promile

Prokurator zdradza, że feralnego dnia przeprowadzono trzy badania. wykazały kolejno: 3,18, 3,11 i 3,01 promila alkoholu we krwi. Dochodzenie prowadzone jest z art. 178a, paragraf 1 kodeksu karnego. Zastępcy wójta grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo nawet dwa lata więzienia. - Postanowienie o przedstawieniu zarzutów zostało sporządzone przez policję w dniu 8 sierpnia 2016 roku, tj. po uzyskaniu wyników badań krwi. Dotychczas sprawca tego czynu nie został przesłuchany w charakterze podejrzanego – podaje Zwoliński.

Próbowaliśmy skontaktować się z podejrzanym. W sekretariacie gminy usłyszeliśmy, że zastępca wójta jest na zwolnieniu, a wójt i sekretarz gminy są na spotkaniu i nie mogą z nami rozmawiać.

Sygnał od kierowcy

O zatrzymaniu Tomasza M. informowały przed kilkoma dniami lokalne media. Portal Zachodniemazowsze.pl relacjonował, że do zdarzenia doszło ok. godz. 18.00. Policja dostała informację od jednego z kierowców, że inny może być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że to właśnie Tomasz M.

– Gdy policjanci pojechali na miejsce, zastali tego mężczyznę w samochodzie, ale nie w trakcie jazdy. Został zabrany na badanie krwi – powiedziała portalowi p.o. rzecznika prasowego Komendy Policji w Pruszkowie sierż. sztab. Marta Słomińska.

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Prokuratura , archiwum TVN24