Pijany Ukrainiec napadł i chciał zgwałcić trzy kobiety

Warszawa

Zatrzymany mężczyzna | ksp
Zatrzymany mężczyzna | ksp
Zatrzymany mężczyzna | ksp
Zatrzymany mężczyzna | ksp
Zatrzymany mężczyzna | ksp
Zatrzymany mężczyzna | ksp

Dusił, ciągnął po ziemi i próbował gwałcić. 24-letniego Ukraińca, który napadł na trzy kobiety, zatrzymała legionowska policja.

Pierwszą ofiarą mężczyzny była 60-latka, która po 22 wracała z pracy do domu. Uderzył ją twardym narzędziem w tył głowy. Kiedy przewróciła się, próbował ją zgwałcić. Udało się jej jednak przed obronić.

Napastnik wyrwał torebkę i uciekł. Ale nie odpuścił.

Po godzinie znalazł kolejną ofiarę. Tym razem padło na 23-latkę. Atak przeprowadził w identyczny sposób, jak za pierwszym razem. Dodatkowo próbował dusić kobietę, zaciskając na jej szyi metalową linkę.

Tak jak poprzednio nie poradził sobie i uciekł, kradnąc tym razem telefon komórkowy.

Ostatnią ofiarą Ukraińca okazała się również 23-letnia kobieta. Napadł ją piętnaście minut później. Kilkukrotnie uderzył w głowę, wykręcał ręce, szarpał i ciągnął po ziemi w kierunku lasu. Tragedii zapobiegł nadjeżdżający samochód. Brutalny napastnik przestraszył się.

Wpadł bardzo szybko

Do poszukiwań sprawcy policja zaangażowała jednostki z całego powiatu. Sprawdziła też monitoring. Już dwie godziny po pierwszym ataku udało się zatrzymać mężczyznę. Przy podejrzanym znaleziono rzeczy osobiste należące do jednej z ofiar. Zauważono również, że 24-latek jest podrapany i ma podarte ubranie.

Zatrzymany okazał się Ukraińcem, który w Polsce przebywa od czerwca tego roku, w celach zarobkowych. Okazało się, że miał 1,4 promila alkoholu we krwi.

Usłyszał w prokuraturze zarzuty: usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju oraz dokonania dwóch rozbojów na kobietach. Został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Czytaj też : "Potrójne zabójstwo na Pradze. Jest akt oskarżenia"

Potrójne zabójstwo na Pradze - jest akt oskarżenia
TVN24

md/r