Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pijany spowodował wypadek i uciekł

Warszawa

| Komenda Stołeczna PolicjiW wypadku ranne zostały 3 osoby

Policjanci z Otwocka, zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, w którym ranne zostały trzy osoby, w tym dwie nieletnie. 32-letni łodzianin był pijany, a po zdarzeniu zbiegł. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany przez policjantów.

W niedzielę wieczorem, na drodze numer 50 w pobliżu miejscowości Człekówka, na prawidłowo jadący samochód marki renault, najechał jadący w tym samym kierunku mężczyzna, który siedział za kierownicą srebrnej toyoty. Nie zachował bezpiecznej odległości i z całym impetem uderzył w renault - jechała nim kobieta wraz z dwójką 16-latków.

Uderzenie było tak silne, że oba pojazdy po zderzeniu wypadły na pobocze, przewracając się. W wyniku tego ranna została kobieta kierująca renault oraz jej dwójka dzieci.

Sprawca nie udzielił pomocy rannym

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że zaraz po tym zdarzeniu, sprawca wypadku nie udzielił poszkodowanym żadnej pomocy i uciekł. Ranni trafili do szpitala, a za sprawcą wypadku został zorganizowany pościg, w którym zaangażowano także policjanta z psem tropiącym.

Po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia, funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego wspólnie z jednym z dochodzeniowców, zatrzymali mężczyznę - na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci nie dali się zwieść jego zapewnieniem, że z żadnym wypadkiem nie ma nic wspólnego. 32-letni łodzianin okazał się bowiem właścicielem porzuconej na poboczu toyoty.

KSP//ec