Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pijany rzucił się na policjanta z tasakiem. Wcześniej porąbał meble

Warszawa

ShutterstockMężczyzna atakował tasakiem (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji rzucił się na jednego z mundurowych z tasakiem. Napastnik był pod wpływem alkoholu - podała Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji rzucił się na jednego z mundurowych z tasakiem. Napastnik był pod wpływem alkoholu - podała Komenda Stołeczna Policji.Akcja rozegrała się nocą w podwarszawskim Piastowie. Kobieta zatrzymała policyjny patrol i poprosiła funkcjonariuszy o pomoc.

Odwiedziła byłego męża z siekierą i młotkiem. Usłyszała zarzuty

Przekonywała, że uciekła z domu, bo jej partner pod wpływem alkoholu zachowywał się bardzo agresywnie i porąbał tasakiem meble. Policjanci ruszyli na miejsce, tam usłyszeli hałas przewracanych mebli.

"Usiłował zadać cios"

"Po wejściu policjantów do mieszkania przebywający tam mężczyzna, zaczął obrzucać ich wulgaryzmami. Na jednego z mundurowych zamierzył się tasakiem, usiłując zadać nim cios. Szybka reakcja policjantów doprowadziła do obezwładnienia mężczyzny, który następnie został zatrzymany" – informuje komenda stołeczna.33-latek po przewiezieniu do komisariatu został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Do 10 lat więzienia

Śledztwo w tej sprawie wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Napastnikowi może grozić nawet 10 lat więzienia.ran/b