Pijany przyjechał odebrać żonę

Warszawa

ksp Zatrzymany miał we krwi ponad 2 promile alkoholu

Śródmiejscy policjanci zatrzymali Jana Z., który przyjechał odebrać żonę z pracy. Mężczyzna zignorował znak zakazu skrętu, a we krwi miał ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w centrum Warszawy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę citroena, który zignorował znak B-22 zakazujący skrętu w prawo.

"Pił tylko piwo"

Został zatrzymany i sprawa zakończyłaby się zapewne na pouczeniu lub wystawianiu mandatu. Ale podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. 54-latek miał we krwi ponad 2 promile alkoholu.- Okazało się, że Jan Z. w tym stanie przyjechał odebrać żonę z pracy. Jak stwierdził pił tylko piwo. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy już wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty – informuje stołeczna policja.Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia, karę grzywny i utratę prawa jazdy.

Alkomat w samochodzie

Od przyszłego roku każdy kierowca ma mieć obowiązek posiadania alkomatu w samochodzie – wynika z planów rządu. Sprawdziliśmy, ile takie urządzenia kosztują i jak działają.

ran//par

Jakie alkomaty są dostępne?
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Jaki warto kupić?
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl