Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Pijany próbował zgwałcić kobietę w Nowy Rok. Obywatel Francji trafił do celi

TVN Warszawa

tvnwarszawa.plMężczyzna trafił do aresztu tymczasowego

Pijany Francuz próbował w noworoczny poranek zgwałcić kobietę na Ursynowie. – Został zatrzymany przez świadków zdarzenia. Trafił do aresztu tymczasowego – informuje prokuratura. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. We wtorek sprawę potwierdziła prokuratura. Jak informuje, do próby gwałtu doszło 1 stycznia ok. godz. 5 przy ul. Surowieckiego.

- Podejrzanym jest obywatel Francji - Julien C. Przypadkowi świadkowie, zatrzymali mężczyznę, gdy usiłował zgwałcić ofiarę. Zaalarmowały ich krzyki kobiety - przekazał Przemysław Nowak, rzecznik warszawskiej prokuratury.

Jak dodał, pokrzywdzona kobieta została zabrana do szpitala. - Doznała ona obrażeń ciała i jest hospitalizowana - sprecyzował.

Nie znał swojej ofiary, był pijany

Sprawą zajmuje się teraz mokotowska prokuratura. Na podstawie zebranych dowodów śledczy ustalili, że Julian C. nie znał swojej ofiary. - Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy - dodał Nowak.

Za próbę gwałtu obywatelowi Francji grozi do 12 lat więzienia. Został on tymczasowo aresztowany.

Rok temu informowaliśmy o umorzeniu sprawy gwałtu w Lesie Kabackim. Ofiarą nieznanego sprawcy była biegaczka:

Mówi Anna Kędzierzawska z KSP
Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

jk/sk