Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pijany oficer BOR pilnował kancelarii premiera

Warszawa

TVN24Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Ponad dwa promile alkoholu we krwi miał funkcjonariusz BOR, który w poniedziałek pilnował wejścia do kancelarii premiera. - Nie będziemy tolerować takich zachowań - zapowiada Natalia Markiewicz, rzecznik prasowy biura.

Pracownicy Biura Ochrony Rządu musieli być mocno zdziwieni, gdy w poniedziałek przed kancelarię premiera zajechał radiowóz policyjny. Jego załoga zbadała trzeźwość jednego z funkcjonariuszy. Okazało się, że mężczyzna, który pilnował bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie, miał około dwóch promili alkoholu we krwi.

Jak twierdzi Super Express, policję wezwał ich reporter, który miał akurat robić zdjęcia rządowych budynków i wyczuć alkohol od funkcjonariusza. O zdarzeniu natychmiast dowiedzieli się przełożeni tego ostatniego.

- Obecnie toczy się postępowanie dyscyplinarne i wyjaśniające. Jeśli potwierdzą się informacje o obecności alkoholu, wyciągnięte zostaną konsekwencje. Zależą one od wyników postępowania - zapowiada Natalia Markiewicz, rzecznik prasowy BOR.

- Takie zachowanie nie będzie na pewno przez nas tolerowane - podsumowuje Markiewicz.

md/r