Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Pijani skakali po dachu mercedesa

Warszawa

fot. ksp

Dwaj młodzi mężczyźni wymyślili sobie rozrywkę: skakanie po dachu samochodu. "Dobra zabawa" skończyła się spotkaniem ze strażą miejską i policją. Wandali udało się złapać dzięki monitoringowi miejskiemu.

Była godzina 2.00. Ulicą Marymoncką czterech młodych mężczyzn wracało do domu. Dwóch z nich, 19-letniego Konrada R. i jego o rok starszego kolegę Karola M. roznosiła energia. Podeszli do zaparkowanego mercedesa i zaczęli go kopać. Po chwili wskoczyli na dach samochodu.

Bawiących się w najlepsze mężczyzn zarejestrował operator monitoringu miejskiego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i po chwili zatrzymali całą czwórkę. Po badaniu alkomatem okazało się, ze Karol M. miał 1,7, a Konrad R. 1,5 promila alkoholu we krwi.

Straty zostały wycenione na 7000 złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi im do 5 lat więzienia.

Bili, kopali i nikt nie reagował

Przed kilkoma dniami także dzięki monitoringowi udało się złapać sprawców pobicia, którzy zaatakowali na ul. Żeromskiego mężczyznę. Okradli go, a następnie pobili. Wszystko na oczach przechodniów i kierowców.

fot. ksp
fot. ksp
fot. ksp

wp/par