Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Pijana 19-latka rozbiła lexusa na rondzie Dmowskiego

Warszawa

kspPijana 19-latka spowodowala kolizję - nie miała prawa jazdy

Lexusem bez prawa jazdy, ale za to z ponad promilem alkoholu w organizmie. Pijana 19-latka zakończyła jazdę efektownym poślizgiem i staranowaniem słupków i barier ochronnych przy rondzie Dmowskiego.

Dochodziła 4 rano, kiedy biały lexus wjechał na rondo Dmowskiego w centrum miasta. Na nagraniu z monitoringu miejskiego widać, jak auto jadąc skrajnym pasem wpada w poślizg, przejeżdża na sąsiedni pas i ostatecznie bokiem uderza w słupki i rozbija bariery ochronne przy wejściu do podziemnego przejścia dla pieszych. Jak informuje stołeczna komenda, za kierownicą siedziała 19-latka, obok jej koleżanka.

Ponad promil alkoholu

- Przybyli na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że Sandra S. miała w organizmie ponad promil alkoholu. Wyszło także na jaw, że 19-latka prowadziła w tym stanie pojazd nie mając do tego uprawnień – podaje policja. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Bez szwanku wyszła prowadząca jak i pasażerka lexusa. Jak podkreślają policjanci, tylko ze względu na wczesną porę i znikomy ruch obyło się bez katastrofy komunikacyjnej. Pijana kobieta została zatrzymana. Wytrzeźwiała już w policyjnym areszcie. - 19-latka odpowie także za dwa wykroczenia, kierowanie bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej – podaje policja. Grozi jej do dwóch lat więzienia.

Policja o kolizji
TVN24

Prawie jak Izabella Ch.

Ponad trzy lata temu, na tym samym skrzyżowaniu pijana kobieta wjechała mercedesem do przejścia podziemnego. Jak się okazało Izabella Ch. nie pierwszy raz wsiadła za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wcześniej policja zatrzymywała ją na Nowym Świecie i przy ul. Chłodnej na Woli.

Ostatecznie nie poniosła jednak kary za swoje czyny. Prokuratura umorzyła postępowanie wobec niej, a sąd zdecydował o przymusowym umieszczeniu kobiety w szpitalu psychiatrycznym ze względu na jej niepoczytalność.

Zobacz jak mercedes wjechał do przejścia podziemnego:

Mercedes wpada do przejścia podziemnego
ksp

skw/pm