Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Pijana 16-latka za kierownicą. Chciała "pokręcić się po mieście"

Warszawa

Archiwum tvnwarszawaPolicja zatrzymała pijanego kierowcę

Pijana 16-laka jeździła nocą po ulicach Konstancina-Jeziornej. To nie jedyny przypadek jazdy pod wpływem w ostatnich dniach.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci na terenie powiatu piaseczyńskiego zatrzymali trzech takich kierowców.

Po godzinie 1.30 w Bielawie 27- letniego kierowcę hyundaia. Prowadził samochód mając niemal promil alkoholu w organizmie.

Z kolei po godzinie 5.00 w Górze Kalwarii policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali suzuki, gdzie niemal promil alkoholu miał 39- letni kierowca.

"Obaj mężczyźni już stracili prawa jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszą jeszcze zarzuty karne" - informuje policja na swojej stronie internetowej.

"Pokręcić się po mieście"

Najbardziej kontrowersyjny był przypadek z ulicy Długiej w Konstancinie-Jeziornej. Około godz. 3 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej BMW. "Ku zdumieniu funkcjonariuszy okazało się, że za jego kierownicą siedzi kompletnie pijana 16-letnia dziewczyna. Jak sama oświadczyła, po powrocie nocą z imprezy postanowiła zabrać kluczyki i samochodem rodziców pokręcić się po mieście" – relacjonują policjanci.

Badanie wykazało, że 16- latka kierowała samochodem mając niemal 1,5 promila alkoholu. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

ZOBACZ TEŻ SPRAWĘ PIJANEGO SKUTERZYSTY:

Przejazd pijanego skuterzystyŁukasz Świnoga/ youtube
wideo 2/2

ran/mś