Pierwszy koksownik już stoi

Warszawa

| Salon24.pl, PAP, tvn24.plPierwszy koksownik już stoi

Na pl. Bankowym redakcja "Witaj Warszawo" ustawiła pierwszy w mieście koksownik. Niebawem ma się ich pojawić aż 40. Urzędnicy zastanawiają się na razie, gdzie koksowniki powinny stanąć. Zapowiadają także, że będą je ustawiać dopiero, gdy temperatura spadnie poniżej – 20 stopni.

W ciągu kilku najbliższych dni ratusz sfinalizuje zakup 40 koksowników. Będą ustawiane wtedy, gdy temperatury przez kilka dni będą oscylować wokół 20 stopni poniżej zera.

- Dopiero wtedy ma to sens. Każdy w swoim interesie powinien zadbać o to, żeby odpowiednio ubrać się na taką zimową aurę – tłumaczy Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa w ratuszu.

Ciepła kawa

Innego zdania byli warszawiacy, którzy ogrzewali się przy pierwszym koksowniku, jaki stanął w czwartek rano na pl. Bankowym. Dla zmarzniętych redakcja "Witaj Warszawo" oprócz koksownika przygotowała także gorącą kawę.

- Jest cieplej niż w autobusie. Chętnie ogrzewałabym się przy takim koksowniku częściej - mówili.

Gdzie je postawić?

Kosze z żarzącym się koksem mają stanąć w najbardziej uczęszczanych punktach miasta, ale urzędnicy nie mają jeszcze ustalonych konkretnych lokalizacji.

Dlatego od środy internauci mogą zgłaszać swoje propozycje.

W czwartek rano pierwsze możliwe miejsca, gdzie mają stanąć koksowniki wskazała Ewa Gawor: - Ja będę sugerowała duże miejsca przesiadkowe. Na pewno rondo Waszyngtona, Dmowskiego. Na pewno będzie to Okęcie, bo wiem, że tam ludzie bardzo marzną – wymienia.

Pierwszy koksownik już stoi
| news.bbc.co.uk, cnn.com
Pierwszy koksownik już stoi
| tvn24.pl. nytimes.com, TVN CNBC Biznes

par