Pierwszy dzień z Łazienkowskim. "Ruch spory, ale zero korków"

Bez utrudnień na moście Łazienkowskim
Bez utrudnień na moście Łazienkowskim
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plBez utrudnień na moście Łazienkowskim

Dużo samochodów, ale ruch płynny. Popołudniowy szczyt nie spowodował utrudnień na moście Łazienkowskim. Nie inaczej było z samego rana. - Absolutnie nie ma żadnych utrudnień w ruchu - informował przed godz. 17 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Na moście Łazienkowskim ruch jest bardzo płynny, absolutnie nie możemy mówić o jakichkolwiek utrudnieniach zarówno po stronie praskiej, jak i śródmiejskiej - poinformował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodał, na trasie jest sporo samochodów, jednak kierowcy jadą pewnie, nie tamują ruchu.

Podobnie było w środę podczas porannego szczytu - nie było utrudnień. Dodatkowo rozładowane były ulice m.in. w pobliżu mostu Poniatowskiego.

Otwarcie po 199 dniach

W środę rano po ośmiu miesiącach od zamknięcia i sześciu od rozpoczęcia prac otwarto most Łazienkowski.

Prezydent Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że lutowy pożar był trudny do ugaszenia. A jego skutki bardzo poważne. - Trzeba było podjąć szybko decyzję, co dalej - czy remontować czy odbudować. Bo to jest nowy most, który wystarczy nam na sto lat. A stary był bardzo zniszczony i miał kilka lat żywota - mówiła.

- Cieszę się, że podjęliśmy decyzję, żeby budować go od początku, oczywiście poza podporami, które zostały jednak wzmocnione - zapewniła.

Inwestycja pochłonęła ponad 100 mln złotych, z czego połowę dał rząd, za co Ewie Kopacz podziękowała prezydent Warszawy.

Bez utrudnień na moście Łazienkowskim
Bez utrudnień na moście ŁazienkowskimTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

ło/sk

Pozostałe wiadomości