Pierwszy dzień legalnego picia alkoholu na bulwarach, tony śmieci nad Wisłą

[object Object]
Śmieci na bulwarachMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Butelki, puszki, kartony, kubki. Bulwary nad Wisłą "zasłały" śmieci. Piątek był pierwszym dniem legalnego picia alkoholu w tym miejscu, z czego skorzystało wielu warszawiaków. Po imprezach zostały "tony śmieci", które od rana sprzątają miejskie ekipy.

Od 20 kwietnia legalnie można pić alkohol na bulwarach. Z tego prawa skorzystali w piątek i w nocy warszawiacy. Sprzyjała pogoda, niektórzy siedzieli do białego rana.

"Sporo śmieci"

Po wieczornych i nocnych imprezach zostały, jak mówi nasz reporter, "tony śmieci". Butelki, puszki, kartony, torby od wczesnego ranka zbierają ekipy sprzątające.

- Idą od strony płyty Desantu w kierunku Żoliborza. Mówią, że zaczęli około godziny 5 i mają za sobą wykonane 60 procent pracy – relacjonował po godzinie 7 Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak relacjonował, śmieci jest naprawdę sporo.

Decyzja radnych

22 marca warszawscy radni uznali nadwiślańskie bulwary za miejsce, w którym można pić alkohol. Strefa nieobjęta zakazem ciągnie się wzdłuż lewego brzegu Wisły od płyty Desantu do klubu sportowego Spójnia.

Decyzja radnych to pokłosie nowego prawa przyjętego przez parlament. Na początku roku weszła w życie ustawa wprowadzająca generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyłączeniem "miejsc do tego przeznaczonych". Jednocześnie parlament zdecydował, że samorządy mogą wprowadzać odstępstwa.

Czas na plażę

19 kwietnia warszawscy radni skorzystali z tej możliwości i zdecydowali, że legalnie spożywać alkohol będzie można również na Poniatówce. Nie byli jednak jednomyślni. Na sesji pojawili się też mieszkańcy, którzy narzekali na brud, hałas i awantury pijących nad Wisłą ludzi.

Wisła a alkoholUrząd Miasta

ran//ec

Pozostałe wiadomości