Pierwsze wyroki za wtorkowe rozróby

Warszawa

Osiem osób zatrzymanych po wtorkowych burdach usłyszało już wyroki. Sąd wymierzył im kary grzywny lub pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia obradował w trybie przyspieszonym. Ósemka skazanych to Polacy. W środę wieczorem toczyły się jeszcze sprawy dwóch innych osób - Polaka i Węgra.

- Na czwartek policja zapowiedziała złożenie wniosków o ukaranie kolejnych 90 osób – powiedział w rozmowie z PAP Wojciech Małek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

Uczestnikom wtorkowych zajść stawiane są zarzuty naruszenia nietykalności policjanta, znieważenie funkcjonariusza lub udział w nielegalnym zgromadzeniu.

Dokumenty bez tłumaczeń

Z kolei do Sądu Rejonowego dla Warszawy - Pragi Południe wpłynęły wnioski o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym, dotyczące ośmiu osób.

Wszystkim postawiono zarzuty udziału w bójce. Jak poinformował rzecznik prasowy sądu okręgowego Warszawa - Praga Marcin Łochowski, sprawa dotycząca czterech Rosjan i dwóch Polaków została zwrócona, bo nie do wszystkich dokumentów dołączono tłumaczenia.

Z kolei sprawy dwóch kolejnych Polaków - jak powiedział Łochowski - prawdopodobnie zostaną rozpoznane w czwartek rano.

Policjanci zatrzymali również mężczyznę, któremu zarzucają handel skradzionym biletem. Czy będzie mu postawiony taki zarzut, okaże się, gdy prokurator zapozna się z aktami.

Po wtorkowych zajściach w stolicy zatrzymano 184 osoby, w tym 156 Polaków, 25 Rosjan, a także Hiszpana, Węgra i Algierczyka. Poszkodowanych zostało 17 policjantów.

PAP//wp/roody