Pierwsze bilety zamówione

Warszawa

| RIA Novosti, rt.com, PAP, rosja.biz, TVN24fot. NCS

Michel Platini podczas uroczystej gali w Warszawie, która odbyła się we wtorek rozpoczął sprzedaż biletów na Euro 2012. Pierwszym szczęśliwcom udało się zamówić wejściówki na stronie UEFA. A nie było to wcale łatwe. Serwery nie wytrzymały gigantycznego zainteresowania. Dotychczas zarejestrowało się 591 161 osób ze 161 krajów, tj. więcej niż w całym procesie poprzednich ME w Austrii i Szwajcarii w 2008 roku.

Cały czas są problemy z dostaniem się na portal biletowy, gdzie można zamawiać wejściówki na mistrzostwa. Są jednak pierwsi szczęśliwcy, którym się to udało.

fot. Mikołaj/warszawa@tvn.pl
fot. Mikołaj/warszawa@tvn.pl
| Def Jam

Internauci przesyłają zdjęcia przedstawiające zamówiony bilet. Mikołajowi udało się zamówić je na mecz otwarcia i finał, o czym poinformował nas w mailu, jaki przesłał na warszawa@tvn.pl. Z kolei Jarosław kupił cztery bilety na mecz Polski.

"Nie wszyscy na raz"

Problemy z zamawianiem biletów pojawiły się już w nocy z poniedziałku na wtorek. Portal biletowy ruszył o północy, ale bilety udało się zamówić nielicznym.

- Apeluję, żeby kibice nie ruszali w tej chwili do komputerów i nie przeciążali serwerów. W najbliższych minutach nie pojawi się guzik z napisem "kupuj bilety". Pojawi się o godz. 16 - deklarował rano na antenie TVN24 rzecznik Euro 2012 Polska.

Pozostał jeszcze miesiąc

Zgodnie z regulaminem portalu biletowego UEFA, porcedurę nalezy rozpocząć od założenia konta. Z tym nie było większych problemów. Ale nic ponadto nie można było zrobić, mimo że na witrynie internetowej widniał komunikat: "Jeśli już stworzyłeś swoje konto, możesz aplikować o bilety od 1 do 31 marca 2011 roku".

- Wiemy, że jest problem. Sam nie sprawdzałem. Wiem od kolegów. To jakieś lekkie zapychanie systemu. To nie nasza wina. Serwery są w Szwajcarii. Po prostu są przeciążone. Można to zrozumieć, jest duże zainteresowanie - tłumaczył rzecznik Euro 2012 Polska i uspokajał, że nie musimy zamówić biletów już dzisiaj. - Mamy na to cały miesiąc - przypominał.

JAK KUPIĆ I ZA ILE - CZYTAJ PORADNIK TVN24.PL

Zdecyduje losowanie

Rejestracja na stronie federacji specjalnych kont wszystkich chętnych do kupienia wejściówek zaczęła się 1 lutego. Do końca marca ma trwać proces zgłaszania chęci na bilety. Potem, o przydziale wejściówek, i tak zdecyduje losowanie.

Konto na stronie UEFA można założyć tutaj.

tvn24.pl/twis, kcz/fac