Pierwsza sesja rady za tydzień

Warszawa

| Newsweek, Radio Zet, gazeta.pl, RMFfot

Już w przyszłym tygodniu poznamy nowego przewodniczącego rady miasta.. Może nawet część burmistrzów. - Radni mają siedem dni od ogłoszenia wyników na zwołanie sesji rady miasta - przypomina Jarosław Jóźwiak szef gabinetu Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Oznacza to, że w okolicach wtorku, środy nowi radni spotkają się na pierwszej sesji - dodaje.

Jak teraz będą wyglądały najbliższe dni w radzie miasta? - Dotychczasowa przewodnicząca Ewa Malinowska-Grupińska, powinna zwołać radę miasta w ciągu siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów. Sesji będzie przewodniczył radny senior. Najpierw nastąpi ślubowanie radnych, a potem wybiorą nowego przewodniczącego - tłumaczy Jarosław Jóźwiak.

Radni wybierają burmistrzów

Prezydent ma obowiązek w ciągu siedmiu dni zwołania rady dzielnicy. Na tej sesji przede wszystkim konstytuuje się rada dzielnicy i od daty pierwszej sesji mija 30 dni na wyłonienie zarządów dzielnic. Jeśli radni nie zdążą, burmistrza powoła prezydent miasta - mówi Jóźwiak

Wiceprezydenci zostają

Co stanie sie z obecnymi wiceprezydentami? - Wiceprezydenci są powoływani przez prezydent miasta i mogą być na jej wniosek odwołani. Dziś nie ma takich planów - tłumaczy szef gabinetu prezydent miasta.

mjc