Najnowsze

Pierwsza od dekady duża galeria otwarta. Odnotowano już pierwsze kradzieże

Najnowsze

Galeria Północna
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plGaleria Północna

64 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, 200 sklepów, 11 sali kinowych i ponad 2 tysięcy miejsc parkingowych - to wszystko oferuje Galeria Północna. W czwartek centrum handlowe zostało otwarte. Już pierwszego dnia musiała interweniować policja.

Ci z mieszkańców Białołęki, którzy lubią zakupy w galeriach handlowych, od czwartku zacierają ręce. Do użytku oddaną pierwszą w tej części Warszawy galerię, w której są nie tylko sklepy, ale także lokale gastronomiczne, siłownia oraz kino.

Pierwsze kradzieże

Jak informują właściciele obiektu, to pierwsze tej wielkości centrum handlowe - 64 tysiące m2- które zostało oddane do użytku w stolicy od ponad dekady. Inwestycja przy ul. Światowida powstawała przez 25 miesięcy.

Galeria Północna oferuje swoim gościom ponad 200 sklepów, strefę gastronomiczną, kino z jedenastoma salami oraz 2300 miejsc parkingowych.

W czwartek oficjalnie została otwarta. I jeszcze tego samego dnia oprócz klientów, do galeria przyjeżdżała policja. Bo wraz z kupującymi pojawili się złodzieje. Jak informuje Agata Halicka z północno-praskiej policji funkcjonariusze interweniowali w galerii 13-krotnie. - 10 zdarzeń zostało zgłoszonych przez osoby cywilne, a trzy zauważyli policjanci z oddziału prewencji. Zgłoszenia te dotyczyły: kradzieży, zakłócenia spokoju obywateli oraz zdarzeń drogowych - mówi policjantka.

W harmonii ze środowiskiem

Jak możemy przeczytać na stronie galerii, obiekt spełnia najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) przyznawany budynkom, które pozwalają na oszczędność zasobów i mają pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców.

W centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba „Wir” autorstwa Oskara Zięty, jednego z najbardziej znanych rodzimych projektantów i designerów.

Przed galerią znajduje się też fontanna i podświetlana rzeźba kinetyczna.

Na początku sierpnia na budowę Galerii Północnej weszła Państwowa Inspekcja Pracy:

[object Object]
Akcja policji na BiałołęceLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

su/pm

Pozostałe wiadomości