Pierwsza dama Włoch w Muzeum Powstania

Warszawa

Małżonka prezydenta Włoch wraz z polską pierwszą damą zwiedziły w poniedziałek Muzeum Powstania Warszawskiego. To część oficjalnej wizyty prezydenta Włoch Giorgio Napolitano i jego żony, Clio Napolitano, w Polsce.

Pierwsze damy przywitał dyrektor muzeum, Jan Ołdakowski. Anna Komorowska i Clio Napolitano zwiedziły ekspozycję i wpisały się do księgi pamiątkowej.

Oficjalna część wizyty prezydenckiej pary z Włoch w Polsce zaczęła się od powitania na dziedzińcu Belwederu. Prezydent Bronisław Komorowski przyjął ich w poniedziałek o godz. 10.00. Giorgio Napolitano wraz z żoną, Clio Napolitano, przebywją w Polsce na zaproszenie Komorowskiego. Na poniedziałek zaplanowano m.in. rozmowy plenarne i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. W programie wizyty jest też spotkanie Napolitano z premierem Donaldem Tuskiem oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Francesco Nullo.

Wieczorem na Zamku Królewskim polska para prezydencka ma wydać obiad oficjalny na cześć swoich gości. We wtorek rano prezydenci Polski i Włoch zainaugurują polsko-włoskie forum gospodarcze w Hotelu Hyatt. W uroczystości będzie też uczestniczył wicepremier Waldemar Pawlak. Na wtorek zaplanowano też spotkanie prezydenta Włoch z marszałkiem Sejmu Ewą Kopacz oraz z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem. W Polsce od niedzieliNieoficjalną część wizyty w Polsce Napolitano rozpoczął w niedzielę - tego dnia spotkał się w Gdańsku z Bronisławem Komorowskim, a także obejrzał mecz Hiszpania-Włochy.

Related content

PAP//mz