Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pierwsi pasażerowie wylądowali w Modlinie

Warszawa

TVN24Pierwsi pasażerowie wylądowali w Modlinie

Przed godziną 18 na lotnisku w Modlinie wylądował samolot z Budapesztu. Tym samym nowe podwarszawskie lotnisko przyjęło pierwszych pasażerów.

Lot z Budapesztu obsługiwały linie lotniczy Wizz Air. To jeden z dwóch przewoźników, który jest obecny na lotnisku Modlin. Drugi Ryanair swoje pierwsze loty zaplanował na poniedziałek.

Pierwsi pasażerowie w hali przylotów pojawili się tuż przed godziną 18. Drugi lot pierwszego dnia działalności lotniska, to powrotny rejs do Budapesztu. Wcześniej, przed południem oficjalnie otwarto lotnisko. Uroczystość zainaugurowało lądowanie samolotu z właścicielem linii Ryanari na pokładzie.

Related content

"Mały, ale funkcjonalny"

Terminal portu jest mały, ale ma być przede wszystkim funkcjonalny. Nie ma w nim wielu tych elementów, które pojawiają się na innych lotniskach np. ekskluzywnych poczekalni.

Sercem Modlina jest wieża kontroli lotów. Lotnisko będzie działać 24 godziny na dobę. Limit dziennych operacji to 66 startów i lądowań. W początkowym okresie to będzie około 34-35 operacji lotniczych dziennie, od przyszłego sezonu będzie ponad 40 operacji dziennie. Przepustowość lotniska to 2 mln do 2,5 mln osób rocznie.

bf/roody