Pieniądze skradzione z puszki WOŚP ukryli w rurze

Warszawa

| Reuters, The New York Timesfot. KSP

Policjanci z Pragi Północ odnaleźli skrytkę, w której złodzieje schowali pieniądze zabrane wolontariuszom WOŚP. Odzyskali 200 złotych. Pieniądze trafią na konto fundacji Jerzego Owsiaka.

– Banknoty ukryte były w obciętej rurze, prawdopodobnie ze starej balustrady, w jednej z zaniedbanych kamienic przy ulicy Ząbkowskiej – relacjonuje Monika Brodowska, oficer prasowy.

- Północnoprascy policjanci dobrze znają środowisko zatrzymanych. Szybko ustalili, gdzie znajdowały się wyciągnięte z puszki pieniądze. To była dobra policyjna robota – mówi Brodowska.

Okradli wolontariuszki

W niedzielę około godziny 12.00 na Pradze Północ dwóch nastolatków ukradło puszkę czterem wolontariuszkom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci szybko złapali 16-letniego Krzysztofa Cz. i 18-letniego Michała N. Kilka godzin później trzeciego sprawcę, 14-latka, na komisariat przyprowadziła jego mama.

O dalszym losie Krzysztofa Cz. i jego 14-letniego kolegi zdecyduje sąd rodzinny. 18-letni Michał N. dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Pozostanie pod opieką kuratora.

wp/mz