Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę.Możliwe utrudnienia

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plPielgrzymi znów przejdą ulicami Warszawy

Jak co roku, wyruszają ze stolicy pielgrzymki na Jasną Górę. Pierwsi wierni udadzą się w trasę już w niedzielę sprzed kościoła św. Anny, świątyni przy ul. Deotymy czy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Na trasach ich przejścia mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Już o 5.30 w niedzielę rozpocznie się msza w kościele akademickim św. Anny. Później, w ramach, Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej wierni wyruszą w trasę, by po 10 dniach dotrzeć przed obraz Matki Bożej w klasztorze Jasnogórskim w Częstochowie.

W Warszawie przejdą ul. Miodową, Kapucyńską, al. Solidarności, ul. Leszno i Górczewską. "W pielgrzymce idzie zazwyczaj ok. 3800 pątników, poza wyjątkami- w roku 1991 r. w pielgrzymce uczestniczyło ok. 12 tys osób. Był to specjalny rok, ponieważ wtedy odbywały się po raz szósty Światowe Dni Młodzieży w Częstochowie. Wiele osób pielgrzymowało na spotkanie z Janem Pawłem II" – czytamy na stronie organizatora.

CZYTAJ WIĘCEJ O PIELGRZYMCE

Z kolei o godz. 7.30 wystartuje piesza pielgrzymka niepełnosprawnych z kościoła św. Józefa przy ul. Deotymy 41. "W związku z pielgrzymką mogą wystąpić utrudnienia na następujących ulicach: Deotymy, Elekcyjna, Batalionu Parasol, Olbrachta, Stroma, Strąkowa, Oświatowa, Człuchowska, Świetlików, Słomiana, Okrętowa, Sternicza, Lazurowa, Szeligowska” – informuje urząd miasta.

INFORMACJE O PIELGRZYMCE

W niedzielę ruszą też pielgrzymi sprzed Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Wcześniej - o godz. 7. będą uczestniczyć w mszy.

WIĘCEJ INFORMACJI I TRASĘ MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ

ran//ec