Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Piękne policjantki, zagraniczne mundury i motocykle

Warszawa

| Fakty TVNfot. TVN Warszawa

Policyjna parada Krakowskim Przedmieściem, prezentacja sprzętu, zabawy dla dzieci i koncert na placu Zamkowym – w sobotę oficjalne obchody święta policji.

Zanim policjanci wyjdą na ulice, w komendzie głównej odbędzie się zamknięta część uroczystości, na którą wstęp mają tylko zaproszeni goście. Wraz z kierownictwem policji o godzinie 9.00 oddadzą hołd poległym policjantom. Odsłonią tabliczki z nazwiskami poległych funkcjonariuszy, a przed obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska", uczestnicy uroczystości złożą wieńce.

Opanują Krakowskie i plac Zamkowy

Później obchody przeniosą się na Krakowskie Przedmieście i plac Zamkowy. Będzie co oglądać.

O godzinie 12.00 spod kościoła Wizytek w kierunku Zamkowego wyruszy policyjna parada. Ma być kolorowo od mundurów, bo do stolicy zjadą służby z 15 innych krajów. W paradzie wezmą też udział policyjni motocykliści, orkiestra i kompania reprezentacyjna z Komendy Stołecznej Policji, policjantki z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i policyjne grupy rekonstukcyjne. Gratką dla fanów motoryzacji będzie sprzęt policyjny: quady, samochody alfa romeo i kia, samochód specjalistyczny "Dzik" oraz pojazdy historyczne.

Ze sceny przed Zamkiem Królewskim popłynie funky, reggae, soul i r&b. Dla dzieci policjanci przygotowali na placu Zamkowym konkursy dotyczące bezpieczeństwa i prezentację sprzętu.

Promocje i odznaczenia

Święto policji to również czas odznaczeń. 71 mundurowym zostaną wręczone nominacje i odznaczenia. Z kolei 112 absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie otrzyma promocję.

mjc/mz