Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Pięciu policjantów zatrzymanych za korupcję

TVN Warszawa

TVN 24Zatrzymania w sprawie korupcji w policji

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych KGP zatrzymali pięciu obecnych i jednego byłego policjanta z Wieliszewa k/Warszawy za przestępstwa natury korupcyjnej - poinformowała w czwartek Komenda Główna Policji.

- Od kilku miesięcy policjanci Biura Spraw Wewnętrznych KGP zbierali i weryfikowali informacje na temat działań tych mężczyzn. Gdy zebrali wystarczający materiał dowodowy, sprawę przekazano prokuraturze i wyznaczono moment zatrzymania - powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski. Szóstą zatrzymaną osobą jest były policjant. Zatrzymani mają od 26 do 40 lat. Śledztwo w ich sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa–Praga. Policjanci zostali zawieszeni w czynnościach służbowych, zastosowano też wobec nich poręczenie majątkowe.

Kolejne zatrzymania

Rzecznik KGP poinformował, że są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. - Wcześniej zatrzymano sześć osób spoza policji. Wszystkie te osoby mają stawiane zarzuty dotyczące przestępstw korupcyjnych - powiedział Sokołowski. Za korupcję zatrzymanym mężczyznom może grozić kara do 10 lat więzienia.

PAP/pk/kwoj/b