Pięć tysięcy osób "policzyło się z cukrzycą". Wielki orkiestrowy bieg

Warszawa

TVN24Rozgrzewka przed biegiem "Policz się z cukrzycą"

Pięć tysięcy biegaczy wyruszyło na trasę biegu "Policz się z cukrzycą". Przed nimi do pokonania pięć kilometrów. Dochód z rejestracji zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych z cukrzycą.

Na początek była wspólna rozgrzewka koordynowana ze sceny głównej WOŚP na placu Defilad. O 13.55 uczestnicy wystartowali.

Trasa wiedzie pod Marszałkowską tunelem w ciągu Złotej. Dalej ulicami: Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, przez plac Piłsudskiego, Wierzbową, przez plac Teatralny, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Ossolińskich do placu Piłsudskiego i dalej Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Świętokrzyską, Jasną i tunelem w Złotej do mety na placu Defilad.

W sumie pięć tysięcy uczestników pokona pięć kilometrów stołecznych ulic.

Datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki poprzednim biegom organizowanym w latach 2014-2017 Orkiestra kupiła już 43 pompy.

W biegu bierze udział reporter ToTeraz. Z tej okazji przygotował specjalną relację:

Zamknięte ulice

W związku z tym, że trasa biegu poprowadzona jest przez ścisłe centrum, okoliczne ulice będą wyłączane z ruchu. Nie będzie można skręcić z Marszałkowskiej w Świętokrzyską i Królewską oraz na plac Defilad.

Zamknięty zostanie także skręt z Alej Jerozolimskich w Kruczą oraz przejazd w ciągu Kruczej w kierunku placu Powstańców Warszawy.

Na ulicach: Królewskiej (od placu Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia), gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Ossolińskich, Fredry, Canaletta, Bednarskiej i Wierzbowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju.

Autobusy na objazdach

Podczas biegu autobusy zostaną skierowane na objazdy. Linie 102 i 105 pojadą ulicami Kruczkowskiego i Książęcą, a dalej Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi. Tymi ulicami pojadą również linie 107 i 111. Linie: 116, 178, 180, 503 i 518 jadąc w kierunkach południowych, zjadą z Miodowej przez Kapucyńską w Solidarności i dalej z Bankowego pojadą Marszałkowską.

W kierunkach północnych pojadą z kolei Marszałkowską i Andersa.

Autobusy linii 128 i 175 z Al. Jerozolimskich skierują się na plac Trzech Krzyży, gdzie będą miały przystanek końcowy. Linia 222 z kolei pojedzie Emilii Plater na plac Grzybowski. Z powrotem pojedzie ulicami Królewską i Marszałkowską.

Ponadto około godziny 20, w czasie finału zbiórki WOŚP na placu Defilad możliwe będzie zamknięcie na kilkanaście minut ruchu na Marszałkowskiej pomiędzy Świętokrzyską, a rondem Dmowskiego.

W tym czasie autobusy linii 520 zostaną skierowane objazdem ul. Emilii Plater. W przypadku długotrwałego wyłączenia ruchu tramwajowego na Marszałkowskiej, linie: 4, 15, 18 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ulicami Nowowiejską - al. Niepodległości - Chałubińskiego do al. Jana Pawła II.

Zobacz nasz specjalny serwis WOŚP 2019 w TVN24

kk