Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Pięć tysięcy biegaczy wystartowało dla WOŚP

TVN Warszawa

Pierwsi zawodnicy są już na mecie TVN24
wideo 2/5

Blisko pięć tysięcy sportowców jest już na mecie. Zakończył się bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Równolegle w Warszawie i 108 innych miastach w Polsce i za granicą uczestnicy wyścigu wystartowali z hasłem: "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

W stolicy wzięło w nim udział 5 tysięcy osób, a całkowity dochód zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą oraz na zakup materiałów do nauki pierwszej pomocy.

"Adrenaliny nie zabrakło"

Jednym z uczestników był reporter TVN24 Adrian Mielnik.

- Fantastyczna trasa, Krakowskie Przedmieście, ulica Świętokrzyska, Mazowiecka, Plac Teatralny. Piękne jest też to, że ludzie wyszli na ulice, bili brawa, grali na instrumentach, pozdrawiali, mieli serduszka, aż uśmiech nie schodzi mi z twarzy - mówił chwilę po dobiegnięciu na metę. I choć w tym biegu wszyscy są zwycięzcami - jak mówi Mielnik - adrenaliny nie zabrakło.

- Na ostatnich metrach zawsze jest rywalizacja, kiedy chcesz dopiec, kiedy chcesz jeszcze poprawić czas. Wszyscy jesteśmy zwycięzcami, bo pomagamy. A jak się pomaga, to dobro wraca. My dziś pomagamy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - opowiadał reporter.

26. Finał

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra po raz 26. Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Z tej okazji w stolicy zaplanowano wiele różnych wydarzeń. O tym co dzieje się w Warszawie piszemy na naszym portalu. Z kolei relacje z wydarzeń w Polsce i na świecie można śledzić na tvn24.pl, w telewizji TVN24, TVN, TTV i w serwisie player.pl, a także w mediach społecznościowych.

kz