Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Pięć kilometrów w kilkanaście minut. Pobiegli dla Konstytucji

Najnowsze

Ruszył Bieg Konstytucji
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plRuszył Bieg Konstytucji

Anna Łapińska z Białegostoku i Michał Kaczmarek z WKS Grunwald Poznań zwyciężyli w 25. Biegu Konstytucji w Warszawie. Trasa liczyła 5 km. Oprócz dorosłych w biegu udział wzięły także dzieci, które miały do pokonania 700 m.

Łapińska powtórzyła osiągnięcie sprzed roku. Tym razem pokonała trasę w 18 minut i 19 sekund. Druga była Aneta Kaczmarek - 19.31, a trzecia Agnieszka Wójcik - 19.52. Kaczmarkowi przebiegnięcie 5 km zajęło 14.54. Za nim na mecie pojawili się Marek Książek - 15.45 i Krzystof Wasiewicz - 16.13.

Biegaczom sprzyjała pogoda - było słonecznie i ciepło. Zainteresowanie udziałem w imprezie było duże - szybko rozeszło się zarówno 5000 pakietów startowych przygotowanych dla dorosłych, jak i 700 dla dzieci. Uczestnicy biegu, mającego uczcić 224. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji wystartowali z Alei Hopfera w parku Agrykola. Meta była na ulicy Rozbrat.

Po raz 25.

Uczestnicy Biegu Konstytucji pobiegli przez stołeczne ulice już po raz 25. W tym roku 5-kilometrowa trasa prowadziła przez al. T. Hopfera, Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, J. Matejki, Wiejską, Górnośląską, Myśliwiecką, J. Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Rozbrat.

Biegacze wystartowali z Parku Agrykola punktualnie o godz. 11. Impreza zakończyła się przed godz. 13. Wcześniej, o godz. 10.30 swoich sił spróbowali również najmłodsi. W ramach biegu Amway Bieg z Maskotką maluchy miały do pokonania trasę o długości 700 metrów.

Jako pierwsze na trasę wyruszyły dzieci
Jako pierwsze na trasę wyruszyły dzieciTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Wyłączono ruch na ulicach

Niedzielny bieg oznaczał jednak nie tylko sportową zabawę, lecz także utrudnienia dla kierowców. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie były wyłączane z ruchu kolejne ulice. Na objazdy skierowane zostały także autobusy komunikacji miejskiej. Od godz. 6 do 13 zastępczymi trasami pojechały autobusy linii 108, 162 i 171. Między godz. 10 a 12 z utrudnieniami muszą się także liczyć pasażerowie podróżujący liniami 107, 116, 118, 141, 159, 166, 180, 185, 187, 222, 503.

Utrudnienia w ruchu trwały także po zakończeniu imprezy. - Większość ulic otworzyła się dość szybko, jednak tuż po samym biegu korkowało się na Wisłostradzie, pomiędzy ulicą Wilanowską, a mostem Łazienkowskim - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter.

"Zabiegaj o pamięć"

Bieg Konstytucji 3 Maja jest jednym z trzech biegów rozgrywanych w ramach cyklu Warszawska Triada Biegowa. Obejmuje ona zawody o charakterze patriotycznym, którym przyświeca wspólne hasło "Zabiegaj o pamięć". Pozostałe biegi to Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Ich partnerem jest m.in. Instytut Pamięci Narodowej.

Niedzielny bieg z historycznymi wydarzeniami łączy jednak nie tylko data. Trasa zawodów została wyznaczona tak, by przebiegała w pobliżu miejsc związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Wśród uczestników Biegu – poza polskimi sportowcami i amatorami biegania rekreacyjnego, startują także zaproszeni obywatele z innych krajów.

Organizator o biegu:

Organizator o Biegu Konstytucji
Organizator o Biegu KonstytucjiTVN24

jk

Pozostałe wiadomości