Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Piątka nowych mieszkańców zoo

Warszawa

warszawskie zooWilczki przyszły na świat w listopadzie

Warszawskie zoo ma nowych mieszkańców. Chociaż urodziły się w ubiegłym roku, dopiero teraz możemy zobaczyć zdjęcia pięciu małych wilków grzywiastych.

Maluchy przyszły na świat 18 listopada 2015. Trzy samce i dwie samiczki robią się z każdym dniem coraz bardziej samodzielne i co jakiś czas pojawiają się na wybiegu.

Zostały już zbadane, zważone i zaszczepione.

Zagrożone wyginięciem

Gatunek tych drapieżnych ssaków pochodzi z Ameryki Południowej i chociaż pogoda im nie sprzyja - coraz częściej opuszczają domowe pielesze, bo jak podkreślają ich opiekunowie - "ile można siedzieć w domu mając taki temperament".

Wilk grzywiasty jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, objętym specjalnym programem hodowlanym - EEP - prowadzonym przez europejskie ogrody zoologiczne. Ostatnie młode tego gatunku urodziły się w warszawskim ogrodzie na początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

kś/r